הקונגרס היהודי העולמי

הקונגרס היהודי העולמי הוא ארגון בין לאומי המייצג קהילות יהודיות בכ-100 מדינות בעולם אל מול ממשלות, פרלמנט וארגונים בינלאומיים.

כיום הקונגרס אחראי להבטיח את זכויותיהם, מעמדם והאינטרסים של היהודים והקהילות היהודיות  מרחבי העולם, ולהגן עליהם בכל מקום שבו מתכחשים להם, פוגעים בהם או מאיימים עליהם. הוא מעודד ומסייע בפיתוח היצירתי של חיי חברה, חיי דת וחיי תרבות יהודיים בכל העולם.

בפעילותו השוטפת נלחם הקונגרס בתופעות האנטישמיות על כל צורותיה, מגביר את המודעות לסכנה הטמונה בהסתה לחוסר סובלנות, רדיפה ואפליה וממשיך לשמר את זיכרון השואה ואת זכרם של מיליוני היהודים ואינספור הקהילות היהודיות שנמחקו.

הקונגרס היהודי העולמי נוסד בשנת 1936 על מנת להבטיח את קיומו ואחדותו של העולם היהודי ולהבטיח את זכויותיהן ומעמדן של הקהילות היהודיות ברחבי העולם, לסייע להן בפיתוח החיים החברתיים והכלכליים היהודים, ולייצג את האיגודים היהודיים הארציים בפני הממשלות והגופים הבינלאומיים השונים.

הנהגת הקונגרס

  • רונאלד ס. לאודר

    נשיא הקונגרס היהודי העולמי

    הפילנתרופ הבינלאומי, איש העסקים, אספן האמנות ולשעבר איש השירות הציבורי- השגריר רונאלד ס. לאודר , מכהן מאז יוני 2007 כנשיא הקונגרס היהודי העולמי.

    הנשיא לאודר מפגין את מחויבותו העמוקה לעם היהודי בקשת רחבה של יוזמות פילנתרופיות חובקות עולם.

    כנשיא הקונגרס היהודי העולמי נפגש השגריר לאודר עם אינספור ראשי מדינות, ראשי ממשלות ונציגי ממשל במאמץ לקדם את המטרות הקרובות ביותר לליבם של היהודים ושל הקהילות היהודיות בעולם. הוא מאמין באמונה שלמה בחשיבות התמיכה במדינת ישראל, בייחוד כאשר היא ואזרחיה מותקפים, תוך מתן עידוד וסיוע לפיתוחן של קהילות יהודיות ברחבי העולם.

פעילות הקונגרס היהודי העולמי

בישראל

הנציגות בארץ פועלת בתיאום אל מול משרדי המטה בניו יורק ליוזמות ופרויקטים במגוון תחומים הנוגעים לקהילות היהודיות, מאבק באנטישמיות, יוזמות לזיכרון השואה, תמיכה במדינת ישראל במוסדות ופורומים בינלאומיים, הבאת משלחות לישראל ועוד.

כחלק מהנציגות הגלובלית נמצא מטה ביטחון הקהילות היהודיות של הקונגרס היהודי העולמי אשר פועל לחיזוק החוסן והמוכנות של הקהילות היהודיות ברחבי העולם כנגד איומים ביטחוניים.