הפעילות שלנו

הקונגרס היהודי העולמי הוא ארגון בין לאומי המייצג קהילות יהודיות בכ-100 מדינות בעולם אל מול ממשלות, פרלמנט וארגונים בינלאומיים.

התוכניות שלנו

 • היחידה למאבק בדה-לגיטימציה של מדינת ישראל

  היחידה מתמקדת ביצירת קמפיינים בינלאומיים עבור הנושאים הבוערים בקהילות היהודיות ברחבי העולם ובמדינת ישראל למען מאבק בתנועת ה-BDS. הקמפיינים אשר היחידה מייצרת הנם חוצי גבולות, שפות ופלטפורמות הכוללים תכנים דיגיטליים ברשתות החברתיות, עצומות בינלאומיות, מאמצים דיפלומטים ועבודה מול קמפוסים ברחבי העולם.

 • המועצה הישראלית ליחסי חוץ (ICFR)

  המועצה הישראלית ליחסי חוץ, הפועלת תחת חסות הקונגרס היהודי העולמי, היא פורום ללימוד ולדיון בנושאי מדיניות חוץ. היא שואפת לעורר מודעות ציבורית לאירועים המתרחשים ברחבי העולם, ושיח שנון על נושאי מדיניות חוץ, בעיקר אלה הנוגעים בישראל, במזרח התיכון ובעניינים הקשורים ביהדות.

 • היחידה למאבק באנטישמיות

  בשנים האחרונות ישנה עלייה משמעותית באירועים אנטישמיים כנגד יהודים ברחבי העולם. כיוצא בזאת, היחידה למאבק באנטישמיות הוקמה לצורך מעקב שוטף ואיסוף נתונים רלוונטיים לצורך מתן דו"חות מצב בנושא האנטישמיות הגוברת ברחבי העולם, תוך קיום פגישות בינלאומיות והעלאת הנושא החשוב לסדר היום בתקשורת ובקרב מנהיגים מרחבי העולם. היחידה פועלת לייזום וקידום הכשרות בינלאומיות אודות תופעות האנטישמיות והדרכים למאבק בהן.

 • המועצה הבינלאומית של חברי פרלמנט יהודים

  המועצה הבינלאומית של חברי פרלמנט יהודים היא רשת עולמית של מחוקקים, שרים ועובדי מדינה יהודים מרחבי העולם. מטרתה לקדם את הדו-שיח, את עקרונות הדמוקרטיה, את זכויות האדם ואת שלטון החוק, ולהילחם בגזענות, באנטישמיות, בשנאת הזרים, בטרור ובהכחשת השואה.

 • (WJC-Jewish Diplomatic Corps) נבחרת המנהיגות הצעירה של העם היהודי

  נבחרת המנהיגות הצעירה של העם היהודי (WJC-Jewish Diplomatic Corps) היא תוכנית הדגל של הקונגרס היהודי העולמי, ומהווה רשת בינלאומית של אנשי מקצוע הפועלים במרחב הדיפלומטיה והמדיניות הציבורית בשם יהדות העולם.

 • היחידה למאבק באנטישמיות בספורט

  הקונגרס היהודי העולמי ומועדון הכדורגל צ'לסי, אחד ממועדוני הכדורגל המובילים בעולם חברו לפרויקט "כרטיס אדום לשנאה"- פרויקט למאבק בתופעות השנאה, הגזענות, האפליה והאנטישמיות בספורט.

 • מרכז היידיש הבינלאומי

  במרכז היידיש של הקונגרס היהודי העולמי מעביר הצוות המקצועי הדרכות והרצאות בנושא השפה והתרבות האידית למבקרים מכלל העולם, כולל משלחות ייחודיות מארץ ישראל, עם דגש על הכשרת מורים ומרצים בנושא.