בית המשפט של האיחוד האירופי דחה את ערעורו של ארגון הטרור חמאס

בית המשפט החליט בסוף השבוע לדחות את ערעורו של ארגון הטרור חמאס להפסקת הקפאת נכסיו, ובכך שמר על הגדרתו כארגון טרור. הקונגרס היהודי העולמי מברך את החלטה זו.

בית המשפט העליון (השני) של האיחוד האירופי החליט בסוף השבוע לדחות את ערעורו של ארגון הטרור חמאס להפסקת הקפאת נכסיו, ובכך שמר על הגדרתו כארגון טרור. הקונגרס היהודי העולמי מברך את החלטה זו.

 

"בית המשפט של האיחוד האירופי הביע את קולו באופן חזק וברור בשם הצדק ובשם זכויות האדם בכך שפסק על המשך הסנקציות כנגד חמאס ושמירת הגדרתו הקבועה כארגון טרור", אמר מנכ"ל הקונגרס היהודי העולמי רוברט זינגר.

 

"מאז הקמתו, החמאס הכריז באופן גלוי על מטרתו להשמיד את מדינת ישראל וזאת באמצעות פגיעה באזרחים ישראלים חפים מפשע ושימוש חוזר באנשיו כמגנים אנושיים כחלק מפעילות הטרור המתמשכת", הוסיף זינגר. "האיחוד האירופי הוכיח כי הוא עומד בצד הנכון של ההיסטוריה בהגנתו על זכויות האזרחים מפני ההסתה, הטרור והאלימות. אנו מקווים שכל מאמץ לשינוי עמדה זו, הן באירופה והן במקומות אחרים, ידחה בתוקף."

 

"הקהילה הבינלאומית חייבת להכיר בעובדה הברורה כי מטרתו העליונה של החמאס היא לפגוע באנשים חפים מפשע, בכל אמצעי שיידרש. זהו ארגון טרור בכל מובן המילה. החמאס הוא האחראי להסלמה והאלימות החוזרת בגבול עם ישראל, ומדובר בסכנה מיידית לישראלים ולפלסטינים כאחד."