"האנטישמיות הפכה מזרם קיצוני לזרם מרכזי"

מנכ"ל הקונגרס היהודי העולמי, רוברט זינגר נאם היום בכנס מאבק באנטישמיות של ה- OSCE (הארגון לביטחון ולשיתוף פעולה באירופה) בסלובקיה.

מנכ"ל הקונגרס היהודי העולמי נאם היום בוועידה למאבק באנטישמיות של ארגון ה- OSCE בסלובקיה אשר הפגיש בין מנהיגים פוליטיים, נציגי ממשלה, אקדמאיים ואנשי תקשורת לפורום של דיונים בנושא אתגרים ושיטות לטיפול באנטישמיות.

בשם נשיא הקונגרס היהודי העולמי רונאלד לאודר, דיבר זינגר על הסקר שפורסם בסוף שנת 2018 על ידי הסוכנות לזכויות יסוד של האיחוד האירופי, המעיד על תחושות רבות בקרב יהודי אירופה כי הם מותקפים וסובלים מאנטישמיות.

"האנטישמיות הפכה מזרם קיצוני לזרם מרכזי. אותם אנשים המפיצים את מסרי השנאה מצאו את האינטרנט כמקום האידיאלי להפצת מסרים אלו למספר בלתי נתפס של אנשים. למרות כי שנאה ברשת היא חמורה כשלעצמה, היא מחווירה לצד האיומים הביטחוניים הפיזיים אשר הקהילות היהודית מסביב לעולם סופגות. בשנים האחרונות בלבד היינו עדים לאלימות ופיגועים כלפי יהודים בצרפת, בלגיה, דנמרק, ארה"ב, ביו היתר".

"עלינו למצוא דרכים חדשות להגיע לצעירים, ללא קשר לדת או מוצא, על מנת שיוכלו ללמוד את לקחי הטרגדיה הגדולה ביותר בהיסטוריה", אמר זינגר, והצביע על נתונים נוספים שפורסמו בחודש שעבר על ידי קרן יום השואה הבינלאומי של ממשלת בריטניה , כי 1 מתוך 20 אזרחים בריטים אינו מאמין כי השואה התרחשה ו -12% סבורים כי היקף השואה הינו מנופח.

"קמפייןWe Remember   של הקונגרס היהודי העולמי אשר נחשף ליותר ממיליארד אנשים ברחבי 100 מדינות בעולם מאז תחילתו בשנת 2017 מעביר את המסר החשוב של זיכרון שואה. בעזרת הרשת החברתית גיבשנו קהילה של תומכים במטרה אשר נאבקים בשנאה. "

"ארגון ה- OSCE נמצא בחזית המאבק נגד האנטישמיות. הוא אוסף מידע על דיווחים אנטישמיים ופשעי שנאה ומנטר אירועים אנטישמיים. ה- OSCE עשה עבודה מצוינת בהקלטה ודיווח על תקריות אנטישמיות", אמר זינגר. "אנחנו אסירי תודה על מאמצים אלו, זהו הוא הזמן לפעולה, אם נמשיך לדבר בקול אחד, אנחנו ננצח".