ממשלת בריטניה הודיעה כי בכוונתה להכיר באופן מלא בחיזבאללה כארגון טרור

ממשלת בריטניה הודיעה היום כי בכוונתה להכיר באופן מלא בחיזבאללה כארגון טרור. הצעת הממשלה תעלה היום לאישור בפרלמנט הבריטי.

עד כה גינו במדינה רק את הזרוע הצבאית ולא את הזרוע הפוליטית של ארגון הטרור, ובכך אפשרו לתומכיו של הארגון, אשר נתמך על ידי איראן, להסתובב ברחובות בריטניה במהלך צעדת "אל-קודס" השנתית, בה מונפים דגלי חיזבאללה.

מנכ"ל הקונגרס היהודי העולמי, רוברט זינגר התייחס לנושא ואמר :"אנו מברכים את החלטת בריטניה על המהלך להכיר בחיזבאללה כארגון טרור באופן מלא. הקונגרס היהודי העולמי פעל במשך חודשים ברחבי אירופה על מנת להעביר את המסר כי אין להבדיל בין הזרוע הפוליטית לזרוע הצבאית של חיזבאללה, אשר מזה שנים רבות עוסק בפעילות טרור ומקדם אותו ברחבי העולם באופן שוטף. בריטניה הבהירה בצדק מוחלט כי יש להגדיר ולזהות את חיזבאללה בדיוק כפי שהוא: ארגון טרור. אנו קוראים למדינות נוספות, כמו גם לאו"ם ולאיחוד האירופי, להמשיך בכיוון שהתוותה בריטניה ולאסור את פעילותו של ארגון הטרור חיזבאללה באופן מלא לאלתר."

כמו כן, במהלך חודש מאי קרא לארגון מדינות אמריקה (OAS) להכיר בחיזבאללה כארגון טרור. בנאומו במהלך ועידה של הארגון אמר זינגר: " חשוב מאוד שהוועדה הבין-אמריקאית נגד הטרור, ארגון מדינות אמריקה וכל המדינות החברות בו, יכירו בחיזבאללה כארגון טרור באופן רשמי. יש לתת לרשויות החוק הבינלאומיות את הכלים הדרושים כדי לעקוב אחר כספי חיזבאללה ומערכת גיוס הכספים באזור, וכן פעילויות נוספות של הארגון בעולם." עלינו לעשות כל שביכולתנו כדי למנוע מחיזבאללה ומהתומכת העיקרית שלה, ממשלת איראן, לנצל מקורות מימון פוטנציאליים כדי להשיג דריסת רגל במרכז ובדרום אמריקה ומהפיכת האזור לשדה קרב במטרה לקדם את מטרותיהם.״