משלחת הקונגרס היהודי העולמי בהלוויית הנרצחת בקליפורניה

משלחת של הקונגרס היהודי העולמי הגיעה לסן דייגו על מנת לחלוק כבוד אחרון בהלווייתה של לורי גילברט קיי ז"ל, הנרצחת בפיגוע הירי בבית הכנסת בפאווי

היום (שני) הגיעה משלחת של הקונגרס היהודי העולמי לסן דייגו על מנת לחלוק כבוד אחרון בהלווייתה של לורי גילברט קיי ז"ל, הנרצחת בפיגוע הירי בבית הכנסת בפאווי, בו נפצעו שלושה נוספים. המשלחת הגיעה על מנת לחזק את ידה של הקהילה היהודית המקומית ברגעים הקשים הללו. הלווייתה של לורי גילברט קיי ז"ל תחל בשעה הקרובה. ישנם תושבים רבים במדינת קליפורניה המביעים את תמיכתם בקהילה היהודית וחשוב להדגיש כי לצידם עומדות כלל הקהילות היהודיות מרחבי העולם ובראשן הקונגרס היהודי העולמי בתמיכה איתנה כנגד האנטישמיות ותופעות השנאה. הקונגרס היהודי העולמי הוא ארגון יהודי בין לאומי המייצג קהילות יהודיות בכ-100 מדינות בעולם.

בהתייחסות לפיגוע אמר מנכ"ל הקונגרס היהודי העולמי רוברט זינגר: "הקונגרס היהודי העולמי מזועזע ממתקפת הירי הנוראית בה נרצחה לורי גילברט קיי ושלושה נוספים נפצעו. מדובר במתקפת שנאה מחרידה המדגישה את מצב האנטישמיות החמור הנמצא כעת בעלייה ברחבי העולם. אנו נמצאים שישה חודשים בלבד לאחר האירוע המזוויע בפיטסבורג בו נרצחו 11 אנשים ודורשים מהקהילה הבינלאומית להתעורר ולפעול באופן מידי על מנת לחזק את ביטחון הקהילות היהודיות ולמגר את תופעות האנטישמיות. משלחת הקונגרס היהודי העולמי הגיעה להלוויית הנרצחת על מנת לחלוק כבוד אחרון ולהביע יחד עם כלל הקהילות היהודיות מרחבי העולם תמיכה איתנה כנגד האנטישמיות ותופעות השנאה. אנו מביעים את תנחומינו למשפחת הנרצחת ומתפללים לשלום הפצועים.