נשיאי הקהילות היהודיות בפעם הראשונה באונסק"ו

בפעם הראשונה באונסק"ו- נשיאי רוב הקהילות היהודיות בעולם במפגש הבורד השנתי של הקונגרס היהודי העולמי. יחד חתמו על תוכנית פעילות עולמית לזיכרון השואה

הקונגרס היהודי העולמי התכנס היום לפורום השנתי של חבר הנאמנים העולמי של הארגון יחד עם נשיאי רוב הקהילות היהודיות בעולם המייצגים למעלה מ-100 קהילות בשש יבשות. בפעם הראשונה, מתקיים הכינוס במטה ארגון אונסק"ו- ארגון החינוך, המדע והתרבות של האו"ם. במהלך הכינוס חתמו מנהיגי ארגון החינוך של האו"ם ומנהיגי הקונגרס היהודי העולמי על הסכם לפעילות מתמשכת למען זיכרון השואה. מדובר בפעם הראשונה בה כינוס כה רחב של התפוצה היהודית מגיע לאונסק"ו.

את שיתוף הפעולה חשפו היום נשיא הקונגרס היהודי העולמי רונאלד לאודר, מזכ"לית אונסק"ו אודרי אזולאי, מנכ"ל הקונגרס היהודי העולמי, רוברט זינגר ונציב הקונגרס היהודי העולמי לחינוך, ז'אן דה גינזבורג במטה הארגון בפריז.

מנכ"ל הקונגרס היהודי העולמי, רוברט זינגר שיבח את אונסק"ו על אירוח הכנס ועל המחויבות המתמשכת לזיכרון השואה ולחינוך. "הקונגרס היהודי העולמי, בהנהגת נשיא הקונגרס רונאלד לאודר שמח לכנס את פורום חבר הנאמנים השנתי שלו במוסד חשוב זה- המטה של ​​החינוך, התרבות והמדע העולמי. אנחנו מודים לאונסק"ו על הכנסת האורחים הנהדרת ועל המעורבות העקבית בשימור וקידום זיכרון השואה והחינוך."

לכנס הגיעו נציגים בכירים נוספים מהקהילה הבינלאומית וארגונים ישראלים, ביניהם יצחק (בוז'י) הרצוג, יו"ר הסוכנות היהודית.

כחלק מהכינוס שמתקיים בפריז, השיקו הצדדים באופן רשמי אתר בינלאומי לחינוך זיכרון השואה ברחבי העולם אשר מהווה צעד חשוב בשותפות ארוכת הטווח בין הקונגרס היהודי העולמי לבין אונסק"ו בנושא חינוך השואה ומאבק באנטישמיות. כמו כן, במהלך הכנס חתמו הצדדים על הסכם לפעילות מתמשכת בנושאים אלו.

"זה מעורר צער רב כי גם 75 שנה אחרי השואה, יותר מ-46% מהאנשים בעולם לא שמעו על הניסיון הנאצי להשמיד את יהדות אירופה, וכ-32% סבורים שמדובר במיתוס או בתיאור מוגזם." אמר נשיא הקונגרס היהודי העולמי רונאלד לאודר בנאומו. "כשאנחנו עומדים בפני עולם ללא ניצולים או עדים, הכרחי יותר מאי פעם להבטיח שהזוועה הגדולה ביותר שהעולם ראה לא תשכח לעולם, שמא ההיסטוריה תחזור על עצמה." הוסיף.

האתר החדש אשר יהיה זמין תחילה בשפה האנגלית ובעתיד בעשרות שפות נוספות, מיועד בעיקרו לסטודנטים ובני נוער אשר אינם חשופים להיסטוריה של השואה ומבקשים לדעת תשובות ומידע בסיסי בנושא, שכן האתר מבטיח את המידע המהימן והזמין ביותר הכולל עדויות, סרטונים, קטעי היסטוריה ושאלות ותשובות ספציפיות ומדויקות אשר ינגישו לקהל היעד את כלל המידע הרלוונטי באופן מיוחד.

אתר זה הוא רק חלק אחד מהתמונה הרחבה של הפעילות לזיכרון השואה, המאבק בהכחשתה והמאבק באנטישמיות. הקונגרס היהודי העולמי עתיד לשתף פעולה עם ממשלות וארגונים חינוכיים נוספים כדי לוודא שהאתר ישמש כלי חינוכי טוב יותר ויגדיל את מספר האנשים הנחשפים לנושא.

האתר: aboutholocaust.org

צילום: שחר עזרן.