סוחף את הרשת-
קמפיין We Remember
של הקונגרס היהודי העולמי

במהלך יום הזיכרון הבינלאומי לשואה, מנהיגים, מובילי דעת קהל, ארגונים וספורטאים מתאחדים לקמפיין רשת ענק ויחד מכריזים כי תמיד יזכרו.

היום, 27 בינואר, מציינים ברחבי העולם את יום הזיכרון הבינלאומי לשואה. תאריך זה מציין את היום בו שוחרר מחנה ההשמדה אושוויץ מידי הנאצים. אחד הפרויקטים המרכזיים והמוכרים ביותר ביום זה, זו השנה השלישית, הוא קמפיין We Remember של הקונגרס היהודי העולמי.

מטרת הקמפיין היא העלאת המודעות לחשיבות זיכרון השואה כחלק מהמאבק בעליית האנטישמיות ושנאת הזרים. במסגרת הקמפיין אשר יצא לדרך בתחילת ינואר שיתפו עד כה מאות אלפי אנשים ברחבי העולם את תמונתם כשהם אוחזים בשלט עם הכיתוב #WeRemember והפיצו את המסר- לעולם לא עוד. הקמפיין יצא לדרך בו זמנית בכ-50 מדינות וב-20 שפות.

בין הדברים המרגשים ביותר בקמפיין זה היא העבודה כי כלל התמונות של המשתתפים עם שלטי We Remember מוקרנים בשלושת הימים האחרונים במחנה ההשמדה אושוויץ בירקנאו על גבי מסך ענק.

בשנה שעברה זכה הקמפיין להצלחה חסרת תקדים עם חשיפה של יותר מ-650 מיליון בני אדם והשתתפותם של דמויות מרכזיות בזירה הבינלאומית כולל האפיפיור. גם השנה אנחנו עדים להשתתפות מרגשת מצד הקהילה הבינלאומית התומכת בזיכרון השואה, יחד עם הקהילה הישראלית אשר נרתמה גם היא למטרה חשובה זו. מובילי דעת קהל, קבוצות ספורט, נבחרי ציבור, תנועות נוער ורבים נוספים העלו ברשתות החברתיות את תמונותיהם והבטיחו לזכור לעד.

בין המשתתפים הבולטים השנה: נשיא המדינה ראובן רובי ריבלין, חיילי צה"ל בסרטון מרגש עם ניצולי שואה, שרי ממשלת ישראל, ראשי ערים ועיריות מרחבי הארץ, שחקני ליגת העל בכדורגל ובכדורסל, בר רפאלי, מנכ"ל בנק הפועלים, מנכ"ל ועובדי חברת החשמל, ניקי היילי, קנצלר אוסטריה, נשיא ארגנטינה, קבוצת הכדורגל צ'לסי, נשיא ומנכ"ל הקונגרס היהודי העולמי.

גם ענקית המדיה החברתית טוויטר לקחה חלק בקפמיין ואף קיימה אירוע מיוחד במטה החברה בניו יורק בה אירחה ניצולת שואה לעדות מיוחדת כחלק מאירועי We Remember. במטה נאט"ו הממוקם בבריסל הקרינו על מסך ענק את תמונות המשתתפים בקמפיין.

השנה תמכו בפרויקט באופן יוצא דופן קבוצות הספורט בישראל- הכדורגל, הכדורסל והכדוריד כאשר במשך מספר ימים כלל משחקי הליגה הוקדשו לקמפיין We Remember של הקונגרס היהודי העולמי וטרם כל משחק עלו למגרש ניצולי שואה לטקס מרגש. אירוע ייחודי נרשם בהיכל מנורה מבטחים במהלך משחק יורוליג של מכבי תל אביב כאשר 11,000 אוהדים בהיכל הרימו יחד את שלטי We Remember.

חיילי זרוע הים בסרטון We Remember

מנכ"ל הקונגרס היהודי העולמי, רוברט זינגר:

"הרעיון לקמפיין We Remember נולד מהמצב הבלתי סביר בו רבים מהאוכלוסייה סבורים שהשואה היא מיתוס או תיאור מוגזם של המציאות, מצב שלצערנו כבר קיים במדינות רבות בעולם. בעזרת הקמפיין אנחנו חושפים ברחבי העולם את החשיבות לזיכרון השואה ודואגים להעביר את המסר שלעולם לא עוד. תופעות האנטישמיות והגזענות שאנחנו רואים לאורך כל השנה הן אחת הסיבות המרכזיות למציאות זו ולכן הקונגרס היהודי העולמי פועל במשך כל השנה על מנת להיאבק ולמגר את התופעות הללו. השתתפותם של מנהיגים ומובילי דעת קהל ברחבי העולם חושפת קהל רחב לנושא חשוב זה ויחד כולנו מעבירים את מסר האחדות למען עתיד טוב יותר."

 

צילום: שחר עזרן